Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih
Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih
Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih
Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih
Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih

Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih (tsb0468)

Fiyat : ₺925,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1

Tesbih Kardeşliğinden Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih

:

Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih

 

Ürün Kodu

: tsb0468

Tesbih Malzemesi

:  Pelesenk

Tesbih Tane Modeli

:  Beyzi Kesim Habbeli Tesbih

Tane Ölçüsü

:  Yaklaşık 7,70 x 11,50 mm

Tesbih Püskül Malzemesi

:  Pelesenk Ağacı

İmame Malzemesi

:  Pelesenk Ağacı

Paketleme ve Gönderim Şekli

:  Standart Dayanıklı Tesbih Kutusu

- İncelediğiniz ürün, Ağaç grubuna bağlı bir üründür. Pelesenk diye adlandırılan doğal bir malzemeden yapılmıştır.

Pelesenk :

- Pelesenk ağacı genellikle Kızıldeniz kıyıları, Hindistan, Madagaskar, Senegal gibi sıcak yerlerde yetişir. Kışın yapraklarını dökmeyen bu ağaç, doğramacılıkta sıklıkla kullanılır. Ülkemizde ise yetişmez. Vatanı; Güney Asya, Amerika ve Uzak Doğu’dur.

- Pelesenk, değerli bir ahşaptır ve heykel, süs eşyası, pipo, tesbih gibi eşyalarda da kullanılır. Gemilerde pervane olarak kullanılması da ne denli güçlü bir ağaç olduğunun en büyük kanıtlarından biridir.

- Pelesenk ağacının ülkemize ilk olarak II. Abdülhamit zamanında İran’dan getirildiği bilinmektedir.

- Uzun yıllar yaşayabilen ve sağlam keresteye sahip bir ağaç türüdür. Bu nedenle işlenmesi sırasında özel bir tecrübe ve işçilik gerektirmektedir. En çok tercih edilen ağaç tesbih çeşitlerinden biridir.

- Pelesenk Tesbihler; Pelesenk tespihler kullanıldıkça zamanla parlar, kayganlaşır ve renk alırlar. Rengi de zamanla koyulaşır ve elde daha güzel bir form yakalarlar.

- Pelesenk ağacından yapılmış tesbihler zamanla çekime bağlı olarak içerdiği kahve - kakao karışımı kokusunu da daha net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

- Tesbihler parfüm, el kremi, dezenfektan, kolonya, deterjan, çamaşır suyu vb kimyasal içeren maddelerle temas ettiğinde istenmeyen renk değişimleri ve deformasyonlar oluşabilir. Bu tür kimyasal temas nedeniyle oluşan deformasyon ve renk değişikliklerinde iade ve ürün değişimi istekleri kabul edilmez.

- Türk Patent Enstitüsünde tescilli olan markamız; Tesbih Kardeşliği Dijital Mağazamızda; Tesbih Kardeşliği güvencesiyle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

- Tesbih fotoğrafları stüdyo ortamında ya da değişik dış mekanlarda çekilmiştir. Farklı ışık kaynakları altında, renk tonlarında farklılık görülebilir.

Etiketler
Mustafa, Mustafa Kule, Mustafa Kule Atölye, Mustafa Kule Atölye İşçilikli, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Kesim Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Yeşil, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Beyzi Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Yeşil, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Kesim Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Yeşil, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Pelesenk, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye İşçilikli Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Yeşil, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Pelesenk, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Kesim Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Yeşil, Mustafa Kule Atölye Beyzi Yeşil Pelesenk, Mustafa Kule Atölye Beyzi Yeşil Pelesenk Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Yeşil Tesbih, Mustafa Kule Atölye Beyzi Pelesenk, Mustafa Kule Atölye Beyzi Pelesenk Tesbih,