Gümüş Püsküllü Damla Kehribar  Tesbih
Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar  Tesbih
Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar  Tesbih
Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar  Tesbih
Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar  Tesbih

Gümüş Püsküllü Damla Kehribar Tesbih (tsb0281)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺835,30(KDV Dahil)
İndirimli : ₺751,77(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 1

Tesbih Kardeşliği'nden Gümüş Püsküllü Damla Kehribar Tesbih

:

Gümüş Püsküllü Damla Kehribar Tesbih

 

Tesbih Malzemesi

:  Damla Kehribar

Tesbih Tane Modeli

:  Küre Habbeli Tesbih

Kullanılan Kehribar Ağırlığı

:  14,99 Gram (± Yaklaşık değer)

Tane Ölçüsü

:  9 x 9 mm

Tesbih Püskül Malzemesi

:  925 Ayar Gümüş Püskül 5,70 Gram

İmame Malzemesi

:  Damla Kehribar

Paketleme ve Gönderim Şekli

:  Standart Dayanıklı Tesbih Kutusu

 

 

- Damla Kehribar Tesbihler; Kullanımla beraber zamanla renk alırlar ve elde daha güzel bir form yakalarlar.

 

- Türk Patent Enstitüsünde tescilli olan markamız; Tesbih Kardeşliği Dijital Mağazamızda; Tesbih Kardeşliği güvencesiyle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

- Tesbih fotoğrafları stüdyo ortamında çekilmiştir. Farklı ışık kaynakları altında, renk tonlarında farklılık görülebilir.

 

 

Kehribar Hakkında

- Kehribar tarih öncesi ağaçlardan fosilleşmiş bir reçinedir. Genel olarak baltık ülkelerde bulunduğu için "Baltık Amber” diye de bilinmektedir. Saydam, hafif ve yumuşaktır. Yeryüzünün milyonlarca yıllık hatırasını taşır. Kehribarın bileşimi, rengi ve diğer fiziksel özellikleri hepsi yaşa göre, toprağa düşme durumlarına göre ve reçineyi üreten ağacın cinsine göre çeşitlilik gösterir. Kehribar; Çeşitli böcekler, eski bölgesel bitkilerden tortular, hava baloncukları ve başka eski kalıntılar (örneğin; Akrepler, Kertenkeleler) içerebilir.

 

- Orijinal Damla Kehribarın astım, guatr gibi birçok hastalığa iyi geldiğine inanılır.

 

- Kehribarın dünya üzerinde Rusya, Litvanya, Ukrayna, Kaliningrad, Doğu Almanya, Baltık Denizi gibi ülkelerden çıkmaktadır. Damla Kehribarın kendine has sarı rengi vardır. Ayrıca nadir olarak da volkanik akıntıların yok olduğu Dominik Cumhuriyeti, Meksika gibi ülkelerden çıkan Mavi ve Yeşil olanları vardır.

 

- Damla Kehribarlar sürtünme yöntemiyle ısıtılırsa, hafif reçine kokusu verirler. Halk arasında yaygın olarak damla testi olarak bilinen Kehribarın yakılarak test edilmesi çok yanlıştır. Elde ve sürtünme sonucu alınan koku yoğunluğu çıkarılan bölgeye göre değişir. En yoğun koku Kaliningrad damla kehribarda görülmektedir.

 

Etiketler
Gümüş, Gümüş Püsküllü, Gümüş Püsküllü Dominik, Gümüş Püsküllü Dominik Damla, Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar, Gümüş Püsküllü Dominik Damla Kehribar Tesbih, Gümüş Püsküllü Dominik Damla Tesbih, Gümüş Püsküllü Dominik Kehribar, Gümüş Püsküllü Dominik Kehribar Tesbih, Gümüş Püsküllü Dominik Tesbih, Gümüş Püsküllü Damla, Gümüş Püsküllü Damla Kehribar, Gümüş Püsküllü Damla Kehribar Tesbih, Gümüş Püsküllü Damla Tesbih, Gümüş Püsküllü Kehribar, Gümüş Püsküllü Kehribar Tesbih, Gümüş Püsküllü Tesbih, Gümüş Dominik, Gümüş Dominik Damla, Gümüş Dominik Damla Kehribar, Gümüş Dominik Damla Kehribar Tesbih, Gümüş Dominik Damla Tesbih, Gümüş Dominik Kehribar, Gümüş Dominik Kehribar Tesbih, Gümüş Dominik Tesbih, Gümüş Damla, Gümüş Damla Kehribar, Gümüş Damla Kehribar Tesbih, Gümüş Damla Tesbih, Gümüş Kehribar, Gümüş Kehribar Tesbih, Gümüş Tesbih, Püsküllü, Püsküllü Dominik, Püsküllü Dominik Damla, Püsküllü Dominik Damla Kehribar, Püsküllü Dominik Damla Kehribar Tesbih, Püsküllü Dominik Damla Tesbih, Püsküllü Dominik Kehribar, Püsküllü Dominik Kehribar Tesbih, Püsküllü Dominik Tesbih, Püsküllü Damla, Püsküllü Damla Kehribar, Püsküllü Damla Kehribar Tesbih, Püsküllü Damla Tesbih, Püsküllü Kehribar, Püsküllü Kehribar Tesbih, Püsküllü Tesbih, Dominik, Dominik Damla, Damla, Damla Kehribar, Damla Kehribar Tesbih, Damla Tesbih, Kehribar, Kehribar Tesbih, Tesbih,