Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih
Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih
Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih
Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih
Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih

Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih (tsb0520)

0,00
Fiyat : ₺1.010,73(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 4

Tesbih Kardeşliğinden Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar Tesbih

:

Küre Kesim Fosilli Damla Kehribar  Tesbih

 

Ürün Kodu

:  tsb0520

Tesbih Malzemesi

:  Damla Kehribar

Tesbih Tane Modeli

:  Küre Kesim Habbeli Tesbih

Kullanılan Kehribar Ağırlığı

:  10,20 Gram (± Yaklaşık değer)

Tane Ölçüsü

:  7,90 x 7,90 mm

Tesbih Püskül Malzemesi

:  Kararmaz Mikron Kaplama

İmame Malzemesi

:  Damla Kehribar

Paketleme ve Gönderim Şekli

:  Standart Dayanıklı Tesbih Kutusu

- Damla Kehribar Tesbihler; Kullanımla beraber zamanla renk alırlar ve elde daha güzel bir form yakalarlar.

- Tesbihler parfüm, el kremi, dezenfektan, kolonya, deterjan, çamaşır suyu vb kimyasal içeren maddelerle temas ettiğinde istenmeyen renk değişimleri ve deformasyonlar oluşabilir. Bu tür kimyasal temas nedeniyle oluşan deformasyon ve renk değişikliklerinde iade ve ürün değişimi istekleri kabul edilmez.

- Türk Patent Enstitüsünde tescilli olan markamız; Tesbih Kardeşliği Dijital Mağazamızda; Tesbih Kardeşliği güvencesiyle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

- Tesbih fotoğrafları stüdyo ortamında çekilmiştir. Farklı ışık kaynakları altında, renk tonlarında farklılık görülebilir.

Kehribar Hakkında

- Kehribar tarih öncesi ağaçlardan fosilleşmiş bir reçinedir. Genel olarak baltık ülkelerde bulunduğu için "Baltık Amber” diye de bilinmektedir. Saydam, hafif ve yumuşaktır. Yeryüzünün milyonlarca yıllık hatırasını taşır. Kehribarın bileşimi, rengi ve diğer fiziksel özellikleri hepsi yaşa göre, toprağa düşme durumlarına göre ve reçineyi üreten ağacın cinsine göre çeşitlilik gösterir. Kehribar; Çeşitli böcekler, eski bölgesel bitkilerden tortular, hava baloncukları ve başka eski kalıntılar (örneğin; Akrepler, Kertenkeleler) içerebilir.

- Orijinal Damla Kehribarın astım, guatr gibi birçok hastalığa iyi geldiğine inanılır.

- Kehribarın dünya üzerinde Rusya, Litvanya, Ukrayna, Kaliningrad, Doğu Almanya, Baltık Denizi gibi ülkelerden çıkmaktadır. Damla Kehribarın kendine has sarı rengi vardır. Ayrıca nadir olarak da volkanik akıntıların yok olduğu Dominik Cumhuriyeti, Meksika gibi ülkelerden çıkan Mavi ve Yeşil olanları vardır.

- Damla Kehribarlar sürtünme yöntemiyle ısıtılırsa, hafif reçine kokusu verirler. Halk arasında yaygın olarak damla testi olarak bilinen Kehribarın yakılarak test edilmesi çok yanlıştır. Elde ve sürtünme sonucu alınan koku yoğunluğu çıkarılan bölgeye göre değişir. En yoğun koku Kaliningrad damla kehribarda görülmektedir.

Benzer Ürünler