Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692
Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692
Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692
Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692
Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692

Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692 (tsb0692)

0,00
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺1.337,27(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.136,68(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 3

Tesbih Kardeşliği'nden Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih

:

Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih

 

Ürün Kodu

:  tsb0692

Tesbih Malzemesi

:  Yeşil Pelesenk

Tesbih Tane Modeli

:  Kapsül Habbeli Tesbih

Tane Ölçüsü

:  Yaklaşık 7 x 11 mm

İmame - Püskül Dahil Boy

:  36,50 cm (~yaklaşık değer)

Tesbih İmamesi Boyu

:  3,50 cm (~yaklaşık değer)

Tesbih Püskül Malzemesi

:  Osmanlı Sistem Püskül

İmame Malzemesi

:  Pelesenk Ağacı

Paketleme ve Gönderim Şekli

:  Standart Dayanıklı Tesbih Kutusu

 

- İncelediğiniz ürün, Ağaç grubuna bağlı bir üründür. Pelesenk diye adlandırılan doğal bir malzemeden yapılmıştır.

Pelesenk :

- Pelesenk ağacı genellikle Kızıldeniz kıyıları, Hindistan, Madagaskar, Senegal gibi sıcak yerlerde yetişir. Kışın yapraklarını dökmeyen bu ağaç, doğramacılıkta sıklıkla kullanılır. Ülkemizde ise yetişmez. Vatanı; Güney Asya, Amerika ve Uzak Doğu’dur.

- Pelesenk, değerli bir ahşaptır ve heykel, süs eşyası, tesbih gibi eşyalarda da kullanılır. Gemilerde pervane olarak kullanılması da ne denli güçlü bir ağaç olduğunun en büyük kanıtlarından biridir.

- Pelesenk ağacının ülkemize ilk olarak II. Abdülhamit zamanında İran’dan getirildiği bilinmektedir.

- Uzun yıllar yaşayabilen ve sağlam keresteye sahip bir ağaç türüdür. Bu nedenle işlenmesi sırasında özel bir tecrübe ve işçilik gerektirmektedir. En çok tercih edilen ağaç tesbih çeşitlerinden biridir.

- Pelesenk Tesbihler; Pelesenk tespihler kullanıldıkça zamanla parlar, kayganlaşır ve renk alırlar. Rengi de zamanla koyulaşır ve elde daha güzel bir form yakalarlar.

- Pelesenk ağacından yapılmış tesbihler zamanla çekime bağlı olarak içerdiği kahve - kakao karışımı kokusunu da daha net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

- Tesbihler parfüm, el kremi, dezenfektan, kolonya, deterjan, çamaşır suyu vb kimyasal içeren maddelerle temas ettiğinde istenmeyen renk değişimleri ve deformasyonlar oluşabilir. Bu tür kimyasal temas nedeniyle oluşan deformasyon ve renk değişikliklerinde iade ve ürün değişimi istekleri kabul edilmez.

- Türk Patent Enstitüsünde tescilli olan markamız; Tesbih Kardeşliği Dijital Mağazamızda; Tesbih Kardeşliği güvencesiyle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

- Tesbih fotoğrafları stüdyo ortamında ya da değişik dış mekanlarda çekilmiştir. Farklı ışık kaynakları altında, renk tonlarında farklılık görülebilir.

Etiketler
Mehmet, Mehmet Erbabacan, Mehmet Erbabacan Atölyesi, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Yeşil tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta İşçilikli tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Yeşil tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi Usta tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Yeşil tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Pelesenk, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Pelesenk Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Pelesenk Tesbih tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Pelesenk tsb0692, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Tesbih, Mehmet Erbabacan Atölyesi İşçilikli Tesbih tsb0692,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR